Ana sayfa yap   Sık Kullanılanlara Ekle
 
Pazar , , 9:05 AM

 
Duyurular

Volkswagen ve Audi'nin Ankara'daki yetkili servis noktası Aydoğanlar, müşteri üstün kalitede hizmet sunuyor.


Volkswageniniz değerini yıllarca korusun diye yaşının 3 katı servis indirimi Detay


      

 
           

Audi Garanti Koşulları

Tüm Audi Yetkili Satıcıları, aracın hangi yetkili satıcı tarafından satıldığına bakmaksızın, garanti işlemi yapmakla yükümlüdür.

Uygulanacak garanti koşulları aşağıdaki gibidir:

Garanti koşulları Audi Yetkili Satıcısı ile müşteri arasında gerçekleşen satın alma anlaşmasının bir parçasıdır. Müşteri, imzasını atarak garanti şartlarını kabul etmiş olur. Aracın teslimi esnasında müşteriye araç cüzdanı ile birlikte içerisinde bakım periyodları ve servis programının da bulunduğu garanti belgesi verilir. Garanti işlemi yapılabilmesi için müşterinin bu belgeyi ibraz etmesi gerekir.

Fabrikasyon hatalarda, araç üzerindeki tüm parçaların teslim tarihinden itibaren 12 ay olan garanti kapsamı, 01.05.2002 tarihi itibariyle tüm Audilerde 24 aya çıkarılmıştır.

Garanti kapsamındaki arızalar teknik açıdan kusursuz bir şekilde onarılarak giderilebiliyorsa, garanti uygulamasındaki yükümlülükler hem tamiratı hem de değiştirmeyi içerdiğinden, parça komple değiştirilmeden de onarım yapılabilir.

Garanti kapsamında değiştirilen parçanın ve buna ait işçiliğin ücreti müşteriden talep edilmez. Yolda kalan aracın servise çekilmesi ve gezici servis aracı ücreti garantiden karşılanır. Taksi, kiralık araç gibi ulaşım aracı masrafları ve otel, konaklama, ticari kayıplar gibi diğer endirekt masraflar garanti kapsamında değildir.

Aşağıdaki durumlarda garanti geçerli değildir:

Yol, trafik, yakıt, çevre, iklim vb. dış etkenler ile kullanımla alakalı aşınma, yıpranma ve hasarlar söz konusu ise
Periyodik bakımlar zamanında, düzenli olarak ve yetkili servisler tarafından yapılmamışsa
Kullanım kılavuzuna uyulmamışsa
Araç uygun olmayan şartlarda ya da aşırı yük altında kullanılmışsa (Örneğin yarış aracı olarak)
Daha önce yetkili olmayan servislerden birinde tamir edilmişse
• Araca üretici şirket tarafından onaylanmamış bir parça takılmışsa ya da araçta üretici tarafından onaylanmayan bir değişiklik yapılmışsa

Uzun süreli kullanımlar sonucu ve malzemenin doğası gereği parçalarda meydana gelen aşınma ve yıpranmalar garanti kapsamında değildir. Aşınmaya maruz olan bu parçalara V kayışları, ampuller, fren ve debriyaj balataları, fren pabuçları, filtreler, lastikler, sigortalar, bujiler ve silecek lastikleri örnek olarak gösterilebilir. Fakat bu parçalarda malzeme, işçilik ve montaj hatası söz konusu ise, parçalar yine garanti kapsamındadır.

Araç üzerinde değişiklik ya da modifikasyon yapılmışsa, bunlarla ilgili olarak arıza meydana geldiğinde garanti geçerli sayılmaz. Örneğin, aracın şanzımanında meydana gelen bir arızada, araca geniş tabanlı lastik takılmış olması nedeniyle garanti kapsamı dışında kalınabilir.
Bazı ayarlama ve ölçümler garanti kapsamında değildir. Bunlar: 

• Açıklıkların ve bu nedenle oluşan rüzgâr sesinin giderilmesi için bagaj kapaklarının ve kapıların ayarlanması
• Lastik balans ayarı, rot ayarı, yakıt tüketimi ölçümü ve motor ayarlarının düzeltilmesi vb.

 

Oto Sanayi Sitesi Girişi 6. Cadde No:10 Şaşmaz - ANKARA Tel : (0 312) 278 06 66 Fax : (0 312) 278 25 99
Volkswagen Servisi Ankara Audi Servisi Ankara  © 2008 aydoganlarotomotiv.com.tr Volkswagen Servisi Ankara