Ana sayfa yap   Sık Kullanılanlara Ekle
 
Pazar , , 9:06 AM

 
Duyurular

Volkswagen ve Audi'nin Ankara'daki yetkili servis noktası Aydoğanlar, müşteri üstün kalitede hizmet sunuyor.


Volkswageniniz değerini yıllarca korusun diye yaşının 3 katı servis indirimi Detay


      

 
           

Yedek Parça

HAVA FİLTRELERİ

Hava filtrelerinin araç üzerindeki etkisi nedir?
İçten yanmalı motorlar ancak yakıt/hava karışımının tam olarak bir ölçümüyle maksimum güçlerini ortaya koyabilir. Burada önemli faktör, emilen havanın temiz olmasıdır. Hava filtreleri emilen havanın temiz olarak motora aktarımını sağlar. Bu durum maksimum motor gücünde ve düşük kirletici emisyonlarında optimum yanma sağlar.

• Volkswagen’im için neden orijinal hava filtreleri kullanmalıyım?
Otomobilinizin motoru, ancak emilen hava temiz olduğu takdirde doğru yakıt-hava karışımıyla maksimum gücünü ortaya koyabilir. Sadece Volkswagen orijinal hava filtreleri, düşük yakıt sarfiyatı sağlayarak kirletici gazların enaza indirilmesine yardımcı olur. Volkswageninizde bulunan Volkswagen orijinal hava filtreleri, düşük yakıt sarfiyatı sağlayacak ve kirletici gazların enaza indirilmesine yardımcı olacaktır. Volkswagen orijinal hava filtreleri her motor tipine tam olarak uyar. Burada iki şey elde edersiniz: yüksek derecede bir filtreleme ve emilen havanın akış direncinin çok iyi biçimde düzenlenmesi...

 

YAĞ FİLTRELERİ

• Yağ filtrelerinin araç üzerindeki etkisi nedir?

Modern motorlar yüksek çıkış güçleriyle motor yağı ve saflığı konusunda motorları zorlarlar. İhtiyaç duyulduğunda doğru yağ miktarını tam anlamıyla sağlarlar ve motor içerisindeki tanecikleri, kurum ve talaş zerreciklerini verimli şekilde süzerler.

• Volkswagen orijinal yağ filtrelerinin diğer filtrelerden farkı nedir?
Modern bir otomobilin motor devir sayısı dakikada 6000'e kadar ulaşır. Bu sürtünme sırasında meydana gelen aşınmalar ile oluşan parçacıklar, pislik tanecikleri, kurum ve talaş zerrecikleri motora zarar verebilir. Volkswagen orijinal yağ filtreleri, ihtiyaç duyulduğunda doğru yağ miktarını tam anlamıyla sağlayarak motor yağını bu tür zararlı maddelerden arındırırlar.

Volkswagen orijinal yağ filtrelerinin iyi bilinen yüksek pislik emme kapasitesi, aşırı şekilde düşük bir akış direnciyle elde edilir. Tortuları maksimum derecede artıran filtreler, bağlantı parçalarında sızdırmayı da önler. Motor durduğunda filtredeki yağın geriye kaçmasını engelleyen emniyet valfleri, yeniden çalışma anında yağ basıncının çok hızlı oluşmasını sağlar. Zor şartlarla karşı karşıya kalındığında ise, yağ akışını sağlayan tahliye valfleri vardır. Aynı zamanda orijinal filtrelerde tüm çalışma koşullarında yeterli yağ beslemesi sağlayan bypass valfleri; darbeye ve paslanmaya karşı dayanıklı bir filtre kazanı bulunur.

 

YAKIT FİLTRELERİ

• Yakıt filtrelerinin araç üzerindeki işlevi nedir?
Kirli yakıt; benzinli bir motorda yakıt pompası ve enjektörlere, dizel bir motorda, enjeksiyon pompası ve enjektörlere zarar verebilir. Yakıt filtreleri otomobilinizdeki benzin yada mazottan; toz, pas, su ve gerekli toleransların haricindeki depo tortusu gibi partikülleri süzer.

• Neden Volkswagen orijinal yakıt filtresi kullanmalıyım?
Volkswagen Orijinal yakıt filtreleri, Volkswageninizin yakıt dağıtım sistemi için özel olarak dizayn edilir. Volkswageniniz için yakıt filtrelerinin önemine binaen, Volkswagen Orijinal yakıt filtrelerinin üretiminde sadece yüksek dereceli malzemeler ve karmaşık bir dizayn kullanılır. Hassas filtreleme sayesinde motorunuzun sessiz çalışmasına ve uzun ömürlü olmasına yardımcı olur.

TOZ ve POLEN FİLTRELERİ

• Toz ve polen filtreleri araç üzerindeki etkisi nedir?
Toz, kurum ve bakteriden dolayı her geçen gün artan hava kirliliği, konsantrasyonunuzun bozulmasına ve uyku haline neden olabilir. Özellikle alerjiniz varsa, polenlerden ve kirli havadan daha da fazla etkilenebilirsiniz. Toz ve pollen filtrelerinin görevi toz, kurum bakteri ve polenleri süzerek aracın içerisine alınan havayı temizlemektir.

• Neden Volkswagen original toz ve polen filtreleri tercih etmeliyim?
1994 yılından beri Volkswagen araçlarda bulunan polen filtrelerin ilk katmanı kaba artıkları, ikinci katmanı ise mikron büyüklüğündeki küçük pislik ve çok küçük partikülleri süzer. Buna ek olarak kullanılan aktif karbon tabakası da hoş olmayan kokuları giderir.
Değiştirilebilir filtre elemanı iki katmanlı özel bir kağıt tabakasından oluşur. Birinci katman kaba pislikleri tutar. İkinci katman ise mikron büyüklüğündeki küçük pislik ve çok küçük partikülleri süzer. İlave bir aktif karbon tabakası hoş olmayan kokuları giderir.
 

FİLTRELERİN DEĞİŞTİRİLME ARALIKLARI NELERDİR?
Filtrelerin bu fonksiyonlarını doğru şekilde yerine getirebilmesi için düzenli kontrol edilmesi gerekir. Yetkili servis tarafından tavsiye edilen değişim aralıklarına uyduğunuz sürece motorunuz tam güç ve uzun ömürle size hizmet edecektir.

 

Oto Sanayi Sitesi Girişi 6. Cadde No:10 Şaşmaz - ANKARA Tel : (0 312) 278 06 66 Fax : (0 312) 278 25 99
Volkswagen Servisi Ankara Audi Servisi Ankara  © 2008 aydoganlarotomotiv.com.tr Volkswagen Servisi Ankara