Ana sayfa yap   Sık Kullanılanlara Ekle
 
Pazar , , 9:06 AM

 
Duyurular

Volkswagen ve Audi'nin Ankara'daki yetkili servis noktası Aydoğanlar, müşteri üstün kalitede hizmet sunuyor.


Volkswageniniz değerini yıllarca korusun diye yaşının 3 katı servis indirimi Detay


      

 
           

Volkswagen Garanti Koşulları

Müşterilerimize satın aldıkları araçların malzeme ve işçilik açısından günümüz teknolojisine uygun ve hatasız olarak üretildiğinin garantisi verilmektedir.

Tüm Volkswagen Yetkili Satıcıları, aracın hangi yetkili satıcı tarafından satıldığına bakmaksızın, garanti işlemi yapmakla yükümlüdür.
Uygulanacak garanti koşulları aşağıdaki gibidir:

Garanti koşulları Volkswagen Yetkili Satıcısı ile müşteri arasında gerçekleşen satın alma anlaşmasının bir parçasıdır. Müşteri, imzasını atarak garanti şartlarını kabul etmiş olur. Aracın teslimi esnasında müşteriye araç cüzdanı ile birlikte içerisinde bakım periyodları ve servis programının da bulunduğu garanti belgesi verilir. Garanti işlemi yapılabilmesi için müşterinin bu belgeyi ibraz etmesi gerekir.

Fabrikasyon hatalarda, araç üzerindeki tüm parçaların teslim tarihinden itibaren 12 ay olan garanti kapsamı, 2003 model yılı itibariyle tüm Volkswagenlerde 24 aya çıkarılmıştır.

Garanti kapsamındaki arızalar teknik açıdan kusursuz bir şekilde onarılarak giderilebiliyorsa, garanti uygulamasındaki yükümlülükler hem tamiratı hem de değiştirmeyi içerdiğinden, parça komple değiştirilmeden de onarım yapılabilir.

Garanti kapsamında değiştirilen parçanın ve buna ait işçiliğin ücreti müşteriden talep edilmez. Yolda kalan aracın servise çekilmesi ve gezici servis aracı ücreti garantiden karşılanır. Taksi, kiralık araç gibi ulaşım aracı masrafları ve otel, konaklama, ticari kayıplar gibi diğer endirekt masraflar garanti kapsamında değildir.

Aşağıdaki durumlarda garanti geçerli değildir:

Yol, trafik, yakıt, çevre, iklim vb. dış etkenler ile kullanımla alakalı aşınma, yıpranma ve hasarlar söz konusu ise
Periyodik bakımlar zamanında, düzenli olarak ve yetkili servisler tarafından yapılmamışsa
Kullanım kılavuzuna uyulmamışsa
Araç uygun olmayan şartlarda ya da aşırı yük altında kullanılmışsa
(Örneğin yarış aracı olarak)
Daha önce yetkili olmayan servislerden birinde tamir edilmişse
• Araca üretici şirket tarafından onaylanmamış bir parça takılmışsa ya da araçta üretici tarafından onaylanmayan bir değişiklik yapılmışsa

Uzun süreli kullanımlar sonucu ve malzemenin doğası gereği parçalarda meydana gelen aşınma ve yıpranmalar garanti kapsamında değildir. Aşınmaya maruz olan bu parçalara V kayışları, ampuller, fren ve debriyaj balataları, fren pabuçları, filtreler, lastikler, sigortalar, bujiler ve silecek lastikleri örnek olarak gösterilebilir. Fakat bu parçalarda malzeme, işçilik ve montaj hatası söz konusu ise, parçalar yine garanti kapsamındadır.

Araç üzerinde değişiklik ya da modifikasyon yapılmışsa, bunlarla ilgili olarak arıza meydana geldiğinde garanti geçerli sayılmaz. Örneğin, aracın şanzımanında meydana gelen bir arızada, araca geniş tabanlı lastik takılmış olması nedeniyle garanti kapsamı dışında kalınabilir.
Bazı ayarlama ve ölçümler garanti kapsamında değildir. Bunlar: 

• Açıklıkların ve bu nedenle oluşan rüzgâr sesinin giderilmesi için bagaj kapaklarının ve kapıların ayarlanması
• Lastik balans ayarı, rot ayarı, yakıt tüketimi ölçümü ve motor ayarlarının düzeltilmesi vb.

Araç üzerindeki lastiklerin garanti hizmetleri üretici firma tarafından verilir. Fakat bu lastik üreticisinin Türkiye’de temsilcisi yoksa ya da söz konusu lastik modeli Türkiye’de satılmıyorsa, hatalı olduğu eksper raporu ile belgelenen lastiklerin bedeli 6 ay / 10.000. Km'ye kadar Doğuş Otomotiv tarafından karşılanır.

LT'lerde mevcut Blaupunkt marka radyo-teyplerin garanti işlemleri Bosch firmasının yetkili servislerince yapılmaktadır.

Dizel araçlardaki yakıt pompalarının garanti hizmetleri üretici firma olan Bosch’un yetkili servislerince verilmektedir. LT'lere sonradan monte edilen koltukların garantisi Grammer firması tarafından verilmektedir.

Volkswagen orijinal parçaları ve aksesuarlarında da 12 ay olan sınırsız kilometre garanti kapsamı, 01.11.02 tarihinden itibaren 24 aya çıkarılmıştır. Yedek parça garantisi söz konusu olduğunda, parçanın yetkili satıcılarca satılıp monte edildiğinin kanıtlanması ve müşteri tarafından faturasının ibraz edilmesi gerekir.Yetkili olmayan birimlerce satılmış
ya da monte edilmiş parçalar garanti kapsamında değildir. Faturası olmayan parçaların garanti talebi kabul edilmez.

Yurtdışından satın alınmış 2003 model yılı araçlar ise, kilometre sınırı olmadan 2 yıl boyunca garanti kapsamında sayılır.

 

Oto Sanayi Sitesi Girişi 6. Cadde No:10 Şaşmaz - ANKARA Tel : (0 312) 278 06 66 Fax : (0 312) 278 25 99
Volkswagen Servisi Ankara Audi Servisi Ankara  © 2008 aydoganlarotomotiv.com.tr Volkswagen Servisi Ankara